תאונות אחרות

אדם אשר נפגע בתאונה שאירעה במקרקעין או ע"י רכוש של הזולת - למשל: רחוב, מרכז קניות, בניין, מגרש ספורט, בית ספר, חדר מדרגות, בית חולים, מוסד לימודי וכו' - עשוי להיות זכאי לפיצוי מהבעלים או המחזיק של אותם מקרקעין.

על מנת לבחון את זכאותכם לפיצוי יש לבחון את המכשול או המפגע שגרם לתאונה על מנת להעריך את המצב, ובהמשך יש לבחון האם היתה התרשלות או הפרה של חובה הקבועה בחוק מצד הבעלים או המחזיק של המקרקעין. על כן חשוב מאוד לצלם את מקום התאונה מכמה וכמה זוויות, על מנת שעורך דין נזיקין ובמקרה הצורך גם מומחה בטיחות, יבחנו את המכשול/המפגע ויעריכו את סיכויי התביעה.

לא כל נפילה או תאונה מקנה זכאות אוטומטית לפיצוי. כאמור, יש לבחון האם היתה התרשלות מצד גורם כלשהו, כגון עירייה, מועצה מקומית, בית ספר, קבלן שיפוצים, תאגיד מים, בעלים או שוכר של המקרקעין, קבוצת ספורט וכו'.

התביעה תתברר על פי רוב לפי פקודת הנזיקין,  מכוח עוולת הרשלנות או עוולת הפרת חובה חקוקה, או שתיהן יחד. יתכנו גם עילות תביעה נוספות. היות ומדובר בתביעת נזקי גוף יש להוכיח את הנזקים באמצעות חוות דעת רפואית או תעודת רופא, המוגשות עם כתב התביעה.

תביעה בגין נזק גוף לא ניתן להגיש סמוך לאחר התאונה, היות ויש צורך להמתין עד שהנזק הגופני יתגבש במלואו. עוד יצוין, כי יתכן שבמהלך ניהול התביעה יהיה צורך בהגשת חוות דעת מקצועית של גורם שאינו רופא, כגון מהנדס או מומחה בטיחות, וזאת על מנת להוכיח את אחריותו של המזיק, כדי שבית המשפט יקבע כי על המזיק לפצות את הנפגע בגין הנזק שנגרם.

על מנת להתחיל את הטיפול בתביעה יש, בראש ובראשונה, לצלם את המפגע או המכשול שגרם לתאונה ולפנות לעורך דין נזקי גוף. הפסיקה בתחום זה דינמית מאוד וענפה, ואין הלכות חד משמעיות ביחס לסוגים שונים של מפגעים או מכשולים.

אנו כאן בשביל לייצג אתכם ולפעול למימוש זכויותיכם בתביעות נזקי גוף ורכוש, ולהפוך את הזכות הספקולטיבית לפיצוי כספי בבנק. צרו קשר כעת 046744155 .

התיישנות:
תביעה בגין נזקי גוף מתיישנת כעבור 7 שנים ממועד האירוע. בנוגע לקטינים, מתחיל מרוץ ההתיישנות בהגיעם לגיל 18. במילים אחרות, אדם שנפגע בהיותו קטין יוכל להגיש תביעה עד הגיעו לגיל 25.

מומלץ מאד שלא לנהל תביעת נזק גוף באופן עצמאי, בוודאי לא מול חברות הביטוח של המזיק. כאשר מעורבת בתביעה חברת ביטוח, לעיתים קרובות נדחית התביעה בטענות כאלו ואחרות, שכל מטרתן להתחמק מתשלום פיצויים המגיעים לנפגע, אף אם אין ממש בטענות אלו. לחברות הביטוח מומחיות בשכנוע נפגעים, כאילו אין הם זכאים לפיצוי. נפגעים רבים מאמינים לחברות הביטוח ומוותרים, ובכך למעשה מעשירים את חברות הביטוח. לעיתים מסכימים נפגעים לקבל פיצוי "לפנים משורת הדין" או "כמחווה של רצון טוב" או " ערכי מטרד "מתוך אמונה שחברת הביטוח "עושה להם טובה". נפגעים רבים נופלים במלכודת ובכך למעשה מוותרים על חלק נכבד מסכומי הפיצוי המגיעים להם. פעמים רבות מסכימים נפגעים לפשרות שמציעות להם חברות הביטוח, הגם שאין כל צידוק או כל בסיס להצעות אלו. כמובן שישנן טענות רבות אחרות הנטענות על ידי המזיקים או חברות הביטוח שלהם, ולכן מומלץ בכל מקרה להיוועץ עם עורך דין המתמחה בדיני נזיקין, על מנת לבדוק את נכונות הטענות הללו.

  • למשרדנו ניסיון רב בניהול תביעות נזקי גוף ורכוש בהתאם לפוליסות הביטוח, ניהול תביעות נגד חברות הביטוח וניהול תביעות נגד הביטוח הלאומי.
  • ניהול תיקים מסוג נזקי גוף ורכוש מתבצע מול הגורם לתאונה (רשות מקומית, עסק, מוסד) והחברה שמבטחת אותו ו\או מול חברת הביטוח בהתאם לפוליסה שרכש הנפגע וכך מסייעים לו ומונעים ממנו את עגמת הנפש הנגרמת בעקבות הקושי בהתנהלות ובבירוקרטיה הקיימת .
  • בנוסף לכך, משרדנו מייצג בועדות של המוסד לביטוח לאומי ובתביעות מול המוסד לביטוח לאומי, לשם קבלת נכות כללית, מענק כספי, זכאויות, תשלום קבוע של קצבת נכות חודשית והיוון קצבאות לנפגעי עבודה.
  • לאור השקפת עולמנו, לפיה עלינו להעניק את השירות הטוב ביותר ללקוח, ללא חשש למשוא פנים, תוך הנאה משתי חזיתות, אנו מייצגים אך ורק תובעים, אשר נפגעו מאירוע נזיקי ולא את חברות הביטוח.
  • משרדנו מנהל תיקים מתוך הבנה וניסיון להקל את העול הכלכלי שנגרם לנפגע ולמשפחתו, במלוא תשומת הלב, על מנת שיקבל את הפיצוי ההולם המירבי בזמן הקצר ביותר.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות עם עורך דין המתמחה בייצוג בתביעות נזק גוף ורכוש, נא להתקשר למספר 046744155 או להשאיר את הפרטים שלכם בדף יצירת קשר ונחזור אליכם בהקדם.